OSIĄGNIĘCIA W LATACH 2011-2016

- I miejsce w konkursie miedzyprzedszkolnym „ Młody ornitologu – jaki to ptak” (2011 r.)

- II miejsce, X I Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski o tematyce ekologicznej (2011 r.)

- wyróżnienie w Rejonowym konkursie plastycznym „Czerwonokrzyska gwiazdka” (2012 r.)

- wyróżnienie w Międzyprzedszkolnym konkursie „Talenty na start” (2012 r.)

- certyfikat w programie profilaktycznym „Zrozumieć zachowanie czworonoga”(2012 r.)

- wyróżnienie w XVIII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” (2013 r.)

- wyróżnienie w Rejonowym konkursie plastycznym „Czerwonokrzyska gwiazdka” (2013 r.)

- wyróżnienie w Międzyprzedszkolnym konkursie „Talenty na start” (2013r.)

- wyróżnienie w Rejonowym konkursie plastycznym „Wielkanoc z PCK” (2013r.)

- I miejsce w konkursie „Moja palma wielkanocna” (2013 r.)

- wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Dzień Pluszowego Misia” (2013 r.)

- wyróżnienie w XIV Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim

„Nasze zdrowie w naszych rękach”(2014 r.)

- wyróżnienie w XIX Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” (2014 r.)

- wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Mały Artysta” (2015r.)

- I miejsce w konkursie plastycznym „Saperska kartka wielkanocna”(2016 r.)

Certyfikat Jakości "Partnerskie Przedszkole"

W lipcu 2010 roku przedszkole uzyskało Polski Certyfikat Jakości „Partnerskie Przedszkole” nr R/00036. Placówka spełnia główne standardy programu w obszarach: dziecko, rozwój, komunikacja interpersonalna, zasoby. Standardy bardzo mocno akcentują rolę partnerstwa – wśród dzieci, między dziećmi a dorosłymi i wśród dorosłych, wśród pracowników oraz różnych organizacji i placówek oświatowych i kulturalnych.

Przedszkolaki uczą się współdziałania i współpracy, rodzice aktywnie uczestniczą w życiu placówki a władze lokalne wspierają jej działania. Zgodnie z założeniem , że w przedszkolu wszystkie dzieci są ufne , ważne i potrzebne prowadzone są zajęcia zarówno z dzieckiem zdolnym, jak i wymagającym pracy wyrównawczej. Różnicowany jest stopień trudności wykonywanych zadań. Wychowanek ma możliwość wyboru ich rodzaju i poziomu. Zajęcia programowe są wzbogacane o zabawy artystyczno – rytmiczne, zajęcia taneczne, gimnastykę korekcyjno – kompensacyjną, naukę jęz. angielskiego oraz naukę pływania. Zajęcia dodatkowe są prowadzone przez odpowiednio przygotowanych specjalistów.

Osiągnięcia w latach 2006 - 2010

• I miejsce"Moja pisanka 2006" w kategorii Palma
  • I miejsce konkurs Brzeg i jego miejsce w Europie (2006)
  • I miejsce Miedzyprzedszkolny konkurs recytatorski (2006)
  • NAGRODA GŁÓWNA konkurs plastyczny "Dzisiaj sport jutro zdrowie" (2006)
  • II miejsce "Zielony Las 2006" edycja jesienna
  • III miejsce w Konkursie Szopka Bożonarodzeniowa (2007)
  • II miejsce w Konkursie Szopka Bożonarodzeniowa (2008)
  • I miejsce w Konkursie Moja Pisanka (2009)
  • I miejsce w V Halowej Olimpiadzie Przedszkolaków (2009)
  • Zwycięski udział w Letniej Olimpiadzie Przedszkolaków (2009)
  • Udział w międzyprzedszkolnym konkursie pod hasłem „Brzeg moje miasto” (2009)
  • Udział w konkursie ekologicznym „Przyroda i ja” (2010)
  • I i II miejsca w X międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim o tematyce ekologicznej (2010)
  • Certyfikat V Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowie i Bezpieczeństwo Dziecka (2010)
  • Zwycięski udział w Halowych Igrzyskach Przedszkolaków (2010)
  • Dyplom „Przyjaciele Ziemi” – konkurs ekologiczny (2010)
  • Dyplom za wykonanie gazetki ściennej w konkursie „Jak dbamy o swojego pupila” (2010)
  • Zwycięski udział w Letniej Olimpiadzie Przedszkolaków (2010)
  • I miejsce w VI Przeglądzie Piosenki Kresowej (2010)

Osiągnięcia w latach 2000 - 2005

• III miejsce, Konkurs między - przedszkolny „Brzeg moje miasto” (2000r.)
  • I miejsce, IV Przegląd Teatrów Przedszkolnych „Baśnie , Bajki , Bajeczki” (2001r.)
  • II miejsce, V Przegląd Teatrów Przedszkolnych „Baśnie, Bajki, Bajeczki” (2002r.)
  • I i III miejsce, Wojewódzka Edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego FA „Lotnictwo ratuje życie” (2003r.)
  • II miejsce, Konkurs między - przedszkolny „Brzeg i jego miejsce w Europie” (2004r.)
  • I, II, III miejsce w konkursie plastycznym „100 lat lotu samolotem” (2004r.)
  • II miejsce „Moja pisanka 2005”
  • II miejsce Letnie igrzyska przedszkolaków (2005r.)
  • III miejsce między - przedszkolny konkurs „Przyroda i Ja” (2005r.)

Osiągnięcia w latach 1997-99

• I miejsce, I Letnie Igrzyska Przedszkolaków  (1997r.)
  • I miejsce, II Letnie Igrzyska Przedszkolaków (1998r.)
  • I miejsce, Konkurs między - przedszkolny „Czy znasz przepisy ruchu drogowego” (1999r.)