9.05.2017 Przedszkolaki z grupy Tygryski i Kubusie we wtorek 9 maja wzięły udział w wyciecze edukacyjnej do Nadleśnictwa Borucice. Nasze przedszkole realizuje program edukacyjny, w którym poznajemy zawody w ramach innowacji „Brzeski system doradztwa edukacyjno- zawodowego od przedszkola do gimnazjum” . W tym roku szkolnym poznajemy zawód leśnika tj. czynności wykonywane przez leśnika, jego narzędzia pracy, miejsce i warunki pracy. Dzieci miały możliwość zwiedzenia szkółki/”przedszkola” dla drzewek, oglądały narzędzia wykorzystywane w pracy leśnika, podziwiały piękne konie i źrebaki. Wysłuchaliśmy z uwagą pani leśniczki, która nas oprowadzała po lesie, omawialiśmy jakie drzewa i rośliny rosną w nadleśnictwie Brzeg, wymienialiśmy mieszkańców lasu i wiele innych. Każda z grup zostawiła po sobie pamiątkę w lesie- zasadziliśmy kasztanowce. Na koniec piekliśmy pyszne kiełbaski na ognisku.